facebook logo

Paroda BernardinuoseFotografijų paroda. VAIDAS VIDUGIRIS. VYRŲ ŽYGIS/100 km/parą.


Ši foto paroda – tai vyrų žygio pėsčiomis Kaunas - Šiluva per parą, vykusio 2022 metais, aidas. Tai bandymas pažvelgti į labai daug skirtingų aspektų apimančią kelionę.
Tik viena para, o joje telpa labai daug: iššūkis, ryžtas, stiprios intencijos, savęs išbandymas, nuoširdi malda, fizinis nuovargis, skausmas, pokalbiai, bendrystė, kažko svarbaus suvokimas, pergalė prieš save, vyrų patirtis ir jaunuolių energija, sutikti žmonės, kiekvienas savaip paliečiantys sielą. Kai kuriems vyrams tai – kasmetinis žygis, kai kuriems – iniciacija į vyrus, tėvo ir sūnaus santykis, kai kuriems – draugų palaikymas, kai kuriems – svajonės išsipildymas, įveikiant fizinius barjerus, kai kuriems – pilnatvė ar vienatvė, savęs pažinimas, ar bendrystė su Dievu. Lietus, saulė, vėjas, dviguba vaivorykštė, debesų pilys – gamtos reiškiniai, lydėję per vieną kelionę.

Viena para kelionės su pasikeičiant nešamu kryžiumi, vos valanda ar dviem miegui ir švč. Mergelės Marijos užtarimu savo kartu su kryžiumi nešamiems maldavimams. Pagaliau – nuostabi bendrystė prie draugo paruošto stalo ir šv. Mišios Šiluvos koplyčioje.


Žygio metu vyrai meldėsi už Ukrainą bei kiekvienas savomis intencijomis. Pasak kai kurių, stipri intencija buvo vienas iš faktorių, kas padėjo įveikti save ir pabaigti Šiluvoje tik prieš parą Kauno senamiestyje šv. Mišiomis ir vyskupo palaiminimu pradėtą kelionę, įveikus 100 kilometrų pėsčiomis.

Paroda veiks iki kovo 3 d. Bernardinų bendruomenės centre I a., Maironio g.10