facebook logo

malda uz ukrainaVilniaus arkivyskupijos kurija parengė trumpą atmintinę, ką Vilniaus arkivyskupijoje galime daryti, kaip galime patys ir tikintieji prisidėti, kaip atsakyti į dažniausiai užduodamus klausimus. 

MALDA:

Vyskupų kvietimu šį sekmadienį, vasario 27 d., visi drauge buriamės į maldą už taiką savo bažnyčiose, religinėse bendruomenėse, maldos grupėse ir šeimose. Lietuvos vyskupai kviečia ir toliau už taiką melstis Rožinio malda.
Popiežius Pranciškus Pelenų trečiadienį paskelbė Pasninko už taiką diena.
Vilniaus šv. Juozapo seminarija skelbia 40 dienų maldos akciją už Ukrainos laisvę ir Rusijos atsivertimą.
Dėkojame visoms parapijoms ir bendruomenėms, kurios jau kviečia į maldos devyndienius, Švč. Sakramento adoracijas ir kt. Raginame visas bendruomenes kuo plačiau ir garsiau kviesti melstis taikos intencija.

 

PASTOGĖ BĖGANTIEMS NUO KARO:

· Jeigu į Jus kreipiasi ir pagalbos ieško iš Ukrainos atvykstantys žmonės – susisiekite arba nukreipkite į iniciatyvą „Stiprūs kartu“ https://stipruskartu.lt (yra ir ukrainiečių kalba: https://stipruskartu.lt/uk/), kurie registruoja ieškančius gyvenimo vietos, siūlančius apgyvendinimo vietas, renka savanorius, galinčius pavėžėti.

· Jeigu savo parapijose, prie bažnyčių turite tinkamų gyventi patalpų – informuokite VA Caritas vadovę Audronę Kairienę (tel. 8 673 24225, Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.) ir savo regiono vyskupą.

· Jeigu išgirstate, kad parapijiečiai turi būstą, kitas patalpas, kurias galėtų skirti pabėgėliams – nukreipkite užsiregistruoti į iniciatyvą „Stiprūs kartu“ https://stipruskartu.lt.

 

ATVYKUSIEMS ASMENIMS:

· Informacija atvykstantiems iš Ukrainos ukrainiečių kalba; lietuvių kalba (apie registraciją atvykus, aktualūs kontaktai).

· Jeigu atvykusiems žmonėms iškyla klausimų ar reikia specifinės pagalbos (dėl sveikatos, švietimo ir pan.) – nukreipkite į VA Caritas.

· Jeigu Jūsų parapijoje apsigyveno ukrainiečiai – pasidomėkite, kaip jiems sekasi, jei reikia – suveskite su VA Caritas.

 

FINANSINĖ PARAMA:

Humanitarinei pagalbai į Lietuvą atvykstantiems pabėgėliams (parama rūpinsis didžiosios nevyriausybinės organizacijos, taip pat ir Lietuvos Caritas): internetu per aukok.lt arba telefonu 1485 – 5 Eur.
Ukrainos Caritui, kuris teikia humanitarinę pagalbą Ukrainoje esantiems (per Lietuvos Carito sąskaitą):

Lietuvos Caritas
Įmonės kodas:192066334
Banko sąskaitos Nr.: LT027300010137182270
AB bankas Swedbank

Mokėjimo paskirtis: Parama Ukrainai

Sekmadienį, vasario 27 dieną, visose Lietuvos bažnyčiose organizuojama rinkliava Ukrainoje esantiems žmonėms (aukos bus perduotos Ukrainos Caritui).

· Norintys tiesiogiai remti Vilniaus arkivyskupijos Carito veiklą, informaciją ras VA Caritas tinklalapyje.

 

PARAMA DAIKTAIS:

VA Caritas ateityje pradės rinkti paramą drabužiais, daiktais, maisto produktais ar pan. Apie konkretų poreikį ir būdus bus paskelbta, kai bus aiškesni atvykstančių žmonių poreikiai.

 

SAVANORYSTĖ:

VA Caritas registruoja savanorius (reikės pagalbos registruojant žmones, rūšiuojant ir dalinant humanitarinius paketus, organizuojant užimtumo veiklas). Registracijos anketa: Google formoje (spausti čia).

 

VILNIAUS ARKIVYSKUPIJOS CARITO KONTAKTAI ŠIOJE SITUACIJOJE:

Vilniaus arkivyskupijos Carito Užsieniečių integracijos programos kontaktai:

8 607 82 894 (darbo dienomis 9.00-21.00 val.; savaitgaliais 10.00-21.00 val.)

Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.

Kalvarijų g. 39, Vilnius

VA Caritas (8 5) 261 1014 (darbo dienomis 8.30-16.30 val.)