facebook logo

Malda uz LTKovo 11-ąją, Lietuvos Nepriklausomybės Atkūrimo dieną, 12:00 val. šv. Mišių metu kviečiame maldai už tėvynę Lietuvą.

17:00 val. šv. Mišios už išėjusius Lietuvos Nepriklausomybės Akto signatarus su skaitomais tekstais iš Vidmantės Jasukaitytės „Maldų knygos“.

Po šv. Mišių Šiaulių valstybinis kamerinis choras „Polifonija“, diriguojamas Lino Balandžio, atliks profesionaliosios lietuvių muzikos pradininko Juozo Naujalio kūrinius ir kitų kūrėjų jam skirtas kompozicijas bendru pavadinimu „Motetų vėrinys“. J. Naujalio autentiški motetai persipins su dabarties lietuvių kompozitorių naujai sukurtais motetais.

Į motetų vėrinio idėją atsiliepė būrys lietuvių muzikos autorių, gyvenantys ir kuriantys Lietuvoje ir už jos ribų: – Jūratė Baltramiejūnaitė, Diana Čemerytė, Dalia Kairaitytė, Algirdas Martinaitis, Vytautas Miškinis, Giedrė Pauliukevičiūtė, Alvidas Remesa, Vaida Striaupaitė-Beinarienė, Donatas Zakaras.


Koncerte nuskambės specialiai šiai programai aranžuoti keli J. Naujalio vargoniniai preliudai trombonų kvartetui bei specialiai J.Naujalio metams sukurta Zitos Bružaitės kompozicija „Fanfaros patriarchui“.


Dalyvaus trombonininkų kvartetas: Vaidas Andriuškevičius, Marius Balčytis, Albinas Gražulis, Valentas Marozas.


Programą pristatys muzikologė Dainora Merčaitytė.