facebook logo

Biblijos parodaLietuvos Biblijos draugija ir Vilniaus universitetas rengia parodą, skirtą Šventojo Rašto vertimams į lietuvių kalbą paminėti. Knygų ekspozicija chronologiškai apims visą lietuviškos Biblijos kelią – pradedant Jono Bretkūno verstos Biblijos rankraščiu (1590) ir baigiant XX a. Biblijos vertimais.

 

Pirmą kartą vienoje vietoje bus eksponuojami reti originalūs lietuviškų Šventraščių spaudiniai: Baltramiejaus Vilento versti Biblijos skaitiniai Euangelias bei Epistolas (1579), Jono Bretkūno Postilla (1591), Mikalojaus Daukšos Postilla Catholicka (1599),  Konstantino Sirvydo Punktay sakimu (1629), Samuelio Bythnerio Novum Testamentum Lithvanicum (1701), pirmasis spausdintas visas Šventasis Raštas, parengtas Jono Jokūbo Kvanto (1735); taip pat kiti Biblijos lietuvių kalba originalai ir kopijos.


Ekspozicijos erdvės:


Vilniaus universiteto bibliotekos Baltoji salė (4 aukštas, Universiteto g. 3), balandžio 12 d. – gegužės 30 d.


Vilniaus universiteto bibliotekos P. Smuglevičiaus salė (1 aukštas, Universiteto g. 3), balandžio 16-27 d.