Bernardinu baznycia ziema2001 m. lapkričio 20 d., per Kristaus Karaliaus iškilmę, Kardinolo A.J. Bačkio dekretu oficialiai buvo atkurtas Šv. Pranciškaus ir Šv. Bernardino vienuolynas bei istorinė Šv. Pranciškaus Asyžiečio (Bernardinų) parapija.

Parapijos kelias, nueitas kartu – tai yra kelias tvirtos bendruomenės, kuri ištikimai klauso Dievo Žodžio. Argi mūsų parapijos tarnybų  nariai – katechetai, chorų vadovai, bažnyčios puošėjai, bažnyčios ir vienuolyno darbuotojai, socialinės veiklos organizatoriai ir kiti  galėtų sušildyti kito žmogaus širdį, jei jų širdyse nebūtų Dievo Žodžio?

Dėkoju pirmiesiems rektoriams broliams Sigitui Benediktui Jurčiui ir Juliui Sasnauskui, prieš penkiolika metų Vilniaus Bernardinų parapijos veiklą pradėjusiam pirmajam jos  klebonui broliui Astijui Kungiui. Toliau jo pradėtą darbą tęsė klebonai brolis Arūnas Peškaitis, brolis Algirdas Malakauskis, kurie su didele meile ir tikėjimu beldėsi į parapijos žmonių namų duris bei širdis, augino juos ir vedė. Šiandien turime ypatingą parapiją – atsidavusią, kūrybingą, nuolat tarnaujančią Dievui ir žmonėms. Dėkoju buvusiems klebonams ir visiems broliams už subrandintą parapiją. Dėkoju jums, mieli parapijiečiai, už subrandintus brolius. Dėkoju visiems parapijos žmonėms, kurie yra ištikimi ir visuomet pasiruošę padėti. Ypatingą padėką noriu išreikšti parapijos komitetui, tarnybų vadovams ir nariams, be kurių nenuilstamo darbo ir atsidavimo neturėtume tokios svarbios veiklos ir rezultatų.

Linkiu Jums visiems Dievo palaimos, stiprybės, sveikatos,  taip pat  nenumaldomo troškulio siekti daugiau ir toliau keliaujant kartu. „Ėjimas kartu. Kai galvoju apie krikščionis ir Bažnyčią, šis žodis visada pirmas ateina į galvą. Labai svarbu eiti kartu, bendradarbiauti, vieni kitiems padėti, prašyti atleidimo ir atleisti. Tad turime klausyti ir eiti kartu, taip pat vykdyti savo misionieriškąjį pašaukimą: skelbti Kristų iki pat pakraščių, skelbti žmonių gyvenimo periferijose, skelbti tiems, kuriuos slegia sunkumai, kurie yra atstumti ir apleisti. Tačiau žinokite, kad pas juos galima eiti tik nešiniems Dievo Žodžiu širdyse ir tik einant kartu su Bažnyčia“ (Popiežiaus Pranciškaus mintys iš Saverijo Gaeta. Dievas užklumpa netikėtai).

Nuoširdžiai – Jus mylintis brolis Evaldas Darulis OFM,
Bernardinų parapijos klebonas