Šv. Pranciškus

Šv. Pranciškus (lot. Franciscus de Assisi oder Franciscus Assisiensis) gimė arba 1181 metų pabaigoje arba 1182 metų pradžioje (popiežius tuo metu buvo Honorijus III) Asyžiuje (Italija) turtingo audinių pirklio Pietro Bernardonės šeimoje, kilusioje iš Provanso. Kristaus Gimimo garbei motina gimdė pirmame namų aukšte įrengtame tvartelyje, vėliau tapusiame kulto vieta. Vienas maldininkas, pamatęs kūdikį, išpranašavo, kad šis tapsiąs šventuoju. Kadangi tėvo nebuvo namie, motina Šv. Jono Krikštytojo garbei pakrikštijo berniuką Jonu (Giovanni di Pietro di Bernardone). Grįžęs namo tėvas pavadino sūnų dar ir Pranciškumi - Francesco (ital. – mažasis prancūziukas), mat dažnai keliaudavo su reikalais į Prancūziją.

Skaityti daugiau: Šv. Pranciškus

Broliai pranciškonai