facebook logo facebook logo

EG parodaBernardinų bendruomenės centre lapkričio 12 d. (sekmadienį), po 10.30 Šv. Mišių vyks dailininkės Elenos Gailiūnienės batikos darbų parodos atidarymas.


„Kurdama būnu su malda. Dėkoju Dievui už idėjas ir į savo darbus sudedu visas geriausias mintis...
Pateikdama Jums dalelę savo kūrybinių darbų, linkiu gražių akimirkų! Elena“


Paroda veiks iki gruodžio 1 d. Kviečiame apsilankyti!

 


 

„Norėjau eiti tetos pėdomis“ – dailininkė Elena Gailiūnienė


Elena GailiunieneJūsų teta a.a. Marija Laurinavičienė prieš karą pasitraukusi į Ameriką, buvo dailininkė. Kiek jos autoritetas lėmė Jūsų apsisprendimą pasirinkti kūrybinį kelią?
Labai daug. Visada galvojau, kad jos gyvenimas ir Amerika yra rojus žemėje. Jaunystėje tai atrodė tobulybė. Galvojau, kad santykiai toje šalyje yra labai gražūs. Norėjau sekti jos pėdomis. Mokykloje man patarė nestoti į Dailės institutą, nes tėtis buvo ištremtas į Sibirą. Taip ir buvo, stodama sulaukiau komentaro – „baigusi vidurinę, o pasaulėžiūra dar nesusiformavusi...“. Įstojusiųjų sąrašuose savęs neradau... Dėkoju žymiai pedagogei a.a. Eugenijai Mikšytei-Lašienei patarusiai – „vaikeli, imk visus savo darbus ir važiuok į Telšius“. Taip ir padariau. Buvau iškart priimta į Telšių taikomosios dailės technikumą, o po dviejų metų perėjau į Kauno Stepo Žuko Taikomosios dailės mokyklą.

 

Pamačius Jūsų darbus, apima ramybė. Kas Jums padeda išlaikyti ramybę ir optimizmą?
Tik tikėjimas. Kurdama būnu su malda. Dėkoju Dievui už idėjas ir į savo darbus sudedu visas geriausias mintis.

 

Kas šiame kūrybos kelyje Jums suteikia daugiausiai džiaugsmo?
Kai pavyksta įgyvendinti didžiausią savo užmanymą, norą – kad sukurtas darbas papuoštų namus ir skleistų gerus jausmus. Darbas turi turėti tam tikrą intenciją, tada jis turės daugiau „stiprybės“.

 

Kurdama daug laiko praleidžiate viena, susitelkusi ties kuriamu darbu. Jei jūsų batikos darbai prakalbėtų, ką jie pasakytų?
Padėkotų, kad sukuriu gražius darbus. Juokauju. Iš tiesų norisi savo siela kalbėti į žmones. Mano darbuose atsispindi daug sakralinių motyvų: „Šv. Pranciškus“, „Betliejus“, meilė tėvynei, pagarba protėviams „Kiek rovė, neišrovė...“, gamtos grožis „Kopos“, „Jūros toliai“.

 

Pateikdama Jums dalelę savo kūrybinių darbų, linkiu gražių akimirkų!
Elena