facebook logo facebook logo

evaldas darulis ofm begimasMūsų parapijos klebonas br. Evaldas Darulis kviečia visus norinčius sportuoti į atviras bėgimo treniruotes, kurios prasidės balandžio 11 d. ir vyks kiekvieną antradienį nuo 19 val.

Treniruotėse laukiami ir pradedantieji, ir pažengusieji. Bėgikai renkasi prie Vilniaus Šv. Pranciškaus Asyžiečio bažnyčios (Maironio g. 10) esančio A. Mickevičiaus paminklo.

„Vilties bėgimas“ – tai tradicinis brolių pranciškonų organizuojamas solidarumo renginys, skirtas išreikšti palaikymą vėžiu sergantiems žmonėms bei paremti Šv. Pranciškaus onkologijos centrą, teikiantį nemokamas paslaugas ligoniams bei jų artimiesiems.


Brolis Evaldas teigia, jog bėgimas jam yra sveika išsikrovimo alternatyva: „Bėgimas yra puikus būdas atsikratyti susikaupusių blogų emocijų ir rūpesčių, kad neišsiliečiau kitais neigiamais būdais ar tuščiai neleisčiau laiko ilsėdamasis prie televizoriaus arba kompiuterio ekrano, – sako jis. – Man tai yra ir maldos bei meditacijos laikas, galimybė džiaugtis Viešpaties kūrinija.“
Pasak pranciškono, palaikyti sveiką gyvenimo būdą skatina ir pats popiežius Pranciškus bei Lietuvos vyskupai. „Spalio pabaigoje popiežius Vatikane surengė pirmąjį tarptautinį suvažiavimą sportininkams, kuriame kalbėjo, kad sportas ne tik padeda prižiūrėti sveikatą, bet ir moko dirbti komandoje, priimti pergales ir pralaimėjimus. Šventasis Tėvas taip pat pabrėžė, jog sportas turi būti prieinamas visiems – ir neįgaliesiems, ir vargšams“, – aiškina br. Evaldas. – Aš kaip klebonas jaučiu pareigą atsiliepti į ganytojų raginimą skatinti sveiką gyvenseną, todėl kviečiu visus prisijungti prie nemokamų bėgimo treniruočių.“


Brolis pranciškonas įsitikinęs, jog turime daryti, kiek nuo mūsų priklauso, kad būtume sveiki. „Jeigu negyvename sveikai, paniekiname savo fizinį kūną, kuris yra duotas kaip Dievo dovana. Niekas nėra apsaugotas nuo ligų, tačiau, kiek nuo mūsų priklauso, turime rūpintis savo kūnu. Gyvename tol, kol judame – tarnaujame, sportuojame, meldžiamės, bendraujame.“