facebook logo facebook logo

ValentinasBrangūs parapijos žmonės,
Sveikinu su Šv. Valentino diena – meilės, kuri yra Dievo atspindys žemėje, švente. Meilė visuomet paliečia ir pripildo kiekvieną žmogų. Šiandien noriu priminti legendą apie kunigą, kankinį, šventąjį Valentiną, gyvenusį trečiajame amžiuje Romoje. Šv. Valentinas slapčia sutuokdavo įsimylėjusias poras, nors tuo laikmečiu buvo uždrausta. Vyrams nebuvo leidžiama tuoktis dėl to, kad jie geriau tarnautų kariuomenėje, negalvotų apie nieką kitą, tik apie karą ir savęs labai nesaugotų Už tai, kad slapčia sutuokdavo įsimylėjusiuosius, šv. Valentinas buvo nubaustas mirties bausme.


Pirmiausia norėčiau kalbėti apie Dievo dovanotą meilę, kuri veda į kilnius pašaukimus - santuoką, kunigystę, pašvęstąjį gyvenimą. Ypatingai sveikinu šeimas, tėčius, mamas, vaikučius ir tuos, kurie ruošiasi pašvęsti savo gyvenimą vienas kitam - būnant kartu. Linkiu šeimoms, sužadėtiniams ir įsimylėjusiems - branginkite Dievo Jums duotą meilę, be jos nebūtų atleidimo ir supratimo, santarvės ir dėkojimo vienas kitam. Investuokite į meilę kasdien, puoselėkite ją Dievo artumoje.


Meldžiu Dievo malonės tiems, kurie gyvena vieni, yra vieniši ar jaučiasi nemylimi. Meldžiuosi už kiekvieną iš jų, prašydamas Dievo palaimos. „Mylėkime vieni kitus, nes meilė yra iš Dievo. Kiekvienas, kuris myli, yra gimęs iš Dievo ir pažįsta Dievą (1 Jn 4,7)”. Tegul meilė visuomet įveikia nemeilę, kurios pasaulyje apstu.
Švęskime Dievo meilę kartu su mylimais žmonėmis mūsų parapijos bendruomenėje, dovanokime ją netikintiems ir mokykimės pamilti labiau!

 

Su meile, br. Evaldas Darulis